Potrebujete pomôcť vo vašom stravovaní?

Individuálne poradenstvo vám pomôže posunúť sa vpred a nájsť ideálne riešenie pre vaše stravovanie.

Kto som?

Volám sa Dagmar Rakovická Čanigová a od roku 2018 sa profesionálne venujem výžive. Mojou náplňou je pomáhať druhým nájsť si nový spôsob stravovania
pri potravinových intoleranciách.

Neustále sa v oblasti potravinových intolerancií vzdelávam. Absolvovala som kurz výživového poradcu akreditovaný Ministerstvom školstva telovýchovy a mládeže v Českej republike. Práve moja osobná skúsenosť s potravinovými intoleranciami ma inšpirovala v hľadaní hlbších súvislostí medzi jedlom, našimi emóciami a zdravotnými problémami. Pri svojej práci kombinujem nielen svoje vlastné rokmi overené skúsenosti, ale riadim sa aj poznatkami z oblasti kurzu výživy a prístupu racionálneho spôsobu stravovania.

Verím, že každý z nás je jedinečný a preto si aj zostavenie jedálnička vyžaduje personalizovaný prístup.

S čím vám viem poradiť:

Výsledný report potravinových intolerancii

Moja vlastná osobná skúsenosť, kedy mi po zmene jedálnička kompletne zmizol ekzém, ma presvedčila o tom, že eliminačná diéta má skutočne zmysel, pokiaľ je správne nastavená a v prvom rade aj pochopená. A k tomu je potrebné vybrať si vhodný test, ktorý z kapilárnej krvi dokáže zmerať špecifické IgG protilátky voči potravinám.

Za roky poskytovania konzultácii a zo skúsenosti mojich klientov preto viem, že naozaj záleží od výberu kvalitného testu potravinových intolerancii.

Dlhodobo preto spolupracujem so spoločnosťou SEPEA, ktorých testy potravinovej intolerancie SEPEA ELISA SCREEN, FOODPRINT, FoodDetective poznám a mám s nimi po nasadení eliminačnej diéty nielen u seba, ale hlavne u klientov výborné skúsenosti.

Nahradenie potravín

Obdržali ste výsledný report a zmätene pozeráte na hodnoty, ktoré neviete, čo znamenajú?

Trápi vás, ako správne nahrádzať potraviny, aby eliminačná diéta bola skutočne prospešná?

Potrebujete, aby vám niekto vysvetlil, ako potraviny nahrádzať, aby ste si pri svojom stravovaní zbytočne neublížili?

Tehotenstvo a dojčenie

Plánujete bábätko a chceli by ste upraviť svoj jedálniček v rámci eliminačnej diéty?

Túžite mať pestrý jedálniček počas tehotenstva a dojčenia s ohľadom na tom, aby ste vy aj bábätko mali dostatok vitamínov?

Hľadáte praktické tipy a nie obecné frázy pre stravovanie?

Zostavenie jedálnička na mieru

Chceli by ste sa stravovať nutrične a vyvážene aj pri zistených potravinových intoleranciách?

Túžite dostať nielen zoznam optimálnych potravín, ale obzvlášť špecializované recepty na základe vášho výsledneho reportu?

Potrebujete rady na mieru?

Ako objednať konzultáciu / zostavenie jedálnička?

Ak sa túžite vo svojom stravovaní posunúť ďalej, tešiť sa na svoje jedlo alebo získať iný uhol pohľadu na svoj zdravotný problém, prípadne schudnúť alebo naopak pribrať, môžete ma kontaktovať na dagmar@dagmarcanigova.sk

Ako konzultácia prebieha?

Objednáte si vybraný počet hodín konzultácií alebo si vyberiete službu, o ktorú by ste mali záujem. Po úhrade služby si spolu dohodneme presný dátum a čas konzultácie.

Pred konzultáciou mi zašlete informácie, ktoré by vás konkrétne zaujímali (poprosím vás zaslať mi výsledný report potravinových intolerancii  – pokiaľ ste sa už nechali otestovať). Ja si všetko pozriem a na konzultáciu pre vás pripravím individuálne rady presne na mieru. 

Cenník

Konzultácie výsledných reportov

Mám iba zopár otázok

20 30 minút konzultácie
 • Obdržali ste výsledný report potravinových intolerancii a máte iba zopár otázok. Konzultácia neobsahuje vypracovanie a popis náhrad v PDF verzii.

Potrebujem nasmerovať

40 60 minút konzultácie
 • Tehotenstvo počas eliminačnej diéty
 • Dojčenie a potravinové intolerancie
 • Strácanie inšpirácie
 • Okolie moje stravovanie nechápe a neviem ako ďalej
 • Alebo čokoľvek, čo viete len vy

Mám výsledný report

50 60 minút konzultácie + vypracovanie náhrad potravín v PDF verzií
 • Obdržali ste mailom výsledný report a potrebujete vedieť, ako správne nahrádzať potraviny. Konzultácia zahŕňa oboznámenie s náhradami a informáciami aj v PDF verzii.

Jedálničky na mieru

Objednáte si vybraný počet hodín konzultácií. Po prijatí platby vás budem kontaktovať a dopredu si dohodneme presný dátum a čas.

Pred konzultáciou mi zašlete informácie, ktoré by vás konkrétne zaujímali (poprosím vás zaslať mi výsledný report potravinových intolerancii FoodPrint – pokiaľ ste sa už nechali otestovať). Ja si všetko pozriem a na konzultáciu pre vás pripravím individuálne rady presne na mieru. 

Konzultovať budeme prostredníctvom Skype.

Mám záujem o jedálníček na týždeň

95 1 hodina konzultácie + zostavenie jedálnička na týždeň
 • Máte záujem o poradenstvo so zostavením jedálnička na 1 týždeň v PDF verzií. Poradenstvo obsahuje:
 • Výpočítanie vášho bazálneho metabolizmu
 • Zostavenie jedálnička v nutričnom programe s ohľadom na potravinové intolerancie
 • Detailné recepty
 • Nákupný zoznam

Mám záujem o jedálníček na dva týždne

175 60 minút konzultácie + zostavenie jedálnička na dva týždne
 • Máte záujem o poradenstvo so zostavením jedálnička na 2 týždne v PDF verzií. Poradenstvo obsahuje:
 • Výpočítanie vášho bazálneho metabolizmu
 • Zostavenie jedálnička v nutričnom programe s ohľadom na potravinové intolerancie
 • Detailné recepty
 • Nákupný zoznam

Komplexné poradenstvo s jedálničkom

205 120 minút konzultácie + zostavenie jedálnička na dva týždne + vypracovanie náhrad potravín v PDF verzií + e-mailové poradenstvo 10 dotazov
 • Máte záujem o poradenstvo so zostavením jedálnička na 2 týždne v PDF verzií. Poradenstvo obsahuje:
 • Výpočítanie vášho bazálneho metabolizmu
 • Zostavenie jedálnička v nutričnom programe s ohľadom na potravinové intolerancie
 • Detailné recepty
 • Nákupný zoznam
 • Vypracovanie reportu s náhradami v PDF verzií
 • E-mailové poradenstvo

Emailové poradenstvo

Mám dodatočne ešte ďalšie otázky

25 Miximálne 10 dotazov
 • Napadli vám v súvislosti s vašou diétou či jedálničkom dotazy, ktoré si vyžadujú komplexné a detailné odpovede.

Časté otázky

So spoločnosť SEPEA, s ktorou spolupracujem, mám osobnú skúsenosť. Poznám ich precíznosť pri laboratórnej práci a viem preto, že poskytované výsledky zodpovedajú skutočnosti. Vychádzam z mojej osobnej skúsenosti. Preto ich testy potravinovej intolerancie (FoodDetective, Sepea Elisa Screen, FoodPrint) odporúčam. Samozrejme, poradenstvo je možné aj pri výsledných reportoch od iných spoločností. Nakoľko však s nimi nespolupracujem a nepoznám ich laboratórnu technológiu testovania, nemôžem sa ako výživový poradca tým pádom zaručiť za účinok eliminačnej diéty pri nastavení jedálnička.

Aplikáciu Skype nemusíte mať nutne nainštalovanú v počítači. Viete si ju pohodlne stiahnuť pomocou aplikácie Obchod play do mobilu a môžeme sa spojiť kdekoľvek.

Pri potravinovej intolerancii a obzvlášť pri vylúčení mlieka a vajíčka z jedálnička dochádza k výraznej strate hmotnosti. Tejto skutočnosti vieme predísť správnym pomerom makronutrientov (bielkoviny, sacharidy, tuky) a personalizovaným výpočtom kalórií, ktoré by ste denne mali prijať. Bazálny metabolizmus je energetický výdaj vášho organizmu v kľude. Určuje koľko kalórií by ste mali prijať, aby ste si svoju hmotnosť udržali (prípadne ju zvýšili alebo znížili). Ide o počet kalórií, ktoré vaše telo potrebuje pre správny chod základných životných funkcií.

Ako hodnotia konzultácie klienti?

„Rady od Vás boli pre mňa prínosom, rovnako aj zoznam potravín, aj keď na začiatku to bola "španielska dolina" pre mňa. Prvý nákup potravín bol tiež náročný, keďže sme úplne zmenili jedálniček, ale dali sme to a teraz už máme celkom pekný repertoár jedál:-) Vôbec mi nechýbajú tie potraviny, na ktoré mi vyšla intolerancia. Čakala som, že to budem horšie znášať, ale nakoniec som vďačná za to, že som zmenila ten repertoár potravín... Toľko výborných kombinácii jedál sa dá pripraviť, o ktorých som doteraz nevedela! Ďakujem ešte raz za Vaše cenné rady.
Zuzana K.
,,Ďakujem Vám veľmi pekne za konzultáciu. Musím povedať, že som bola trošku smutná, že nemôžem konzumovať ani hríby, ale ako som prestala, cítim sa omnoho lepšie, a to isté aj so paradajkami 🙂 Určite ste mi veľmi pomohli, a taktiež aj mojej mame a tete, hneď zmenili potraviny, a výsledky sa pomaličky ukazujú. Poradili ste mi vo veciach, o ktorých by som sa inak nedozvedela. Naozaj je vidno, že sa tomu rozumiete, a viete, o čom rozprávate. Cítila som veľkú podporu z Vašej strany, a viem, že si to moje jedlo nájdem. Ďakujem krásne za report s náhradami."
Soňa K.
„Okrem faktografických informácií si veľmi vážim aj váš ľudský prístup. Pomáhate ľuďom už len tým, že vidia, že ste si tým tiež prešli a dostali sa z toho. 🙂 Konzultácia predčila moje očakávania."
Ivana V.
,,Ďakujem za konzultáciu, veľmi ste mi pomohli a zároveň ma aj potešili, že aj s intoleranciami sa dá zvládnuť tehotenstvo 🙂"
MUDr. Nikola S.
,,P.Čanigová veľmi pekne ďakujem za informácie. Mate veľmi bohaté skusenosti verím, ze mi pomôžu nájsť tu správnu zdravú cestu."
Dagmar G.
,,Dakujem velmi pekne za report. Konzultaciu hodnotim ako prinosnu, nakolko tato tabulka je super prehladna a nema clovek takto pocit, ze nema co jest 🙂 Uz sa len dostat do toho stravovania."
Janka L.
,,Som veľmi rada, že ma kamaratka na vás upozornila, pretože je to super ako pomáhate ľudom s potravinovou intoleranciou na základe vašich skúsenosti."
Denisa T.
,,Velmi pekne Vam za všetko dakujem, budem postupne stravu menit. Rozhovor bol pre mna velmi bohaty a inšpiratívny...dakujem."
Lucia K.

Ako hodnotia zostavenie jedálnička na mieru?

Jídelníček mě obohatil o další jídla. Líbí se mi jednoduchost a že lze rychle něco připravit, to je super. Odzkoušela jsem nové suroviny, které by mě ani nenapadly někdy jíst a nebo jsem je neznala 🙂 Děkuji
Věra F.

Neviete, koľko konzultácií budete potrebovať?

Začnite s 30 minútami a podľa vašich potrieb a v priebehu konzultácie sa dohodneme ako ďalej.

Máte k poradenstvu otázky? Napíšte mi na dagmar@dagmarcanigova.sk

Ako variť a piecť bez lepku - Sprievodca bezlepkovými múkami

Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem (DARAKO s.r.o., Sokolíkova 5, Bratislava, 84101, IČO 53 303 229) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.
Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších noviniek odo mňa, ktoré se budú týkať súvisiacej témy.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.