TEST POTRAVINOVEJ INTOLERANCIE

FoodDetective
s odbornou konzultáciou vašich výsledkov

Odhaľte problematické potraviny vo vašom jedálničku.

Práve pre vás je tu test potravinovej intolerancie FoodDetective

Fooddetective

PREČO TEST POTRAVINOVej INTOLERANCIe

Presný laboratórny test potravinovej intolerancie

dokáže zistiť vašu reakciu na viac ako 220 potravín. Vzorka malého množstva krvi sa analyzuje podľa špeciálnej laboratórnej technológie ELISA v certifikovanom laboratóriu. Výsledok z testovania ukazuje, ktoré potraviny spôsobujú zvýšenú hladinu špecifických IgG protilátok proti strave vo vašej krvi.

Prečo potravinová intolerancia A nie potravinová alergia

Potravinová intolerancia je iná než potravinová alergia

Potravinová alergia sa zisťuje u imunoalergológa - tvoria sa pri nej IgE protilátky, ktoré majú okamžité prejavy. Môže sa ale stať, že testy potravinovej alergie vyjdu negatívne. Potravinová alergia nie je potravinová intolerancia.

Pri potravinovej intolerancii si telo vytvára imunoglobulíny skupiny G, takzvané IgG protilátky proti strave. Jedná sa o oneskorenú imunitnú reakciu organizmu, ktorá sa môže prejaviť až do 72 hodín od konzumácie problematickej potraviny. Prejavy sú individuálne a preto je veľmi náročné iba subjektívnym pozorovaním zistiť, ktoré potraviny z jedálnička sú tie problematické.

Čo sa deje, keď konzumujeme potraviny, čo nám škodia

Neustála konzumácia problematických potravín spôsobuje v tele neznášanlivosť a to vedie k zvýšenej črevnej priepustnosti

Do tela sa dostávajú látky, voči ktorým sa imunita chce brániť tvorbou protilátok typu IgG. Tieto protilátky spolu s antigénom tvoria imunokomplexy, ktoré sa usádzajú v rôznych častiach tela a tvoria zápaly.

Príznaky sa môžu prejaviť v priebehu v rôznych časových úsekov (od jednej hodiny až do 72 hodín od konzumácie problematickej potraviny. Tým pádom je veľmi náročné odsledovať, ktorá potravina je tou problematickou.
Medzi časté prejavy potravinovej intolerancia patria:

Čo všetko sa nachádza v balíčku

V balíčku nájdete odbernú sadu, ktorá obsahuje dezinfekciu, dve lancety, náplasť, transportnú skúmavku, v ktorej sa nachádza mikroskúmavka). Súčasťou balenia je žiadanka, kde uvediete, v akom jazyku si prajete obdržať váš výsledný report (napríklad slovenčina, čeština, angličtina a iné).

Pomocou tohto inštruktážneho videa zvládnete

odber krvi v pohodlí vášho domova

PREČÍTAJTE SI skúsenosti s testom potravinovej intolerancie

Eva Budayová
Zobraziť viac
Test potravinovej intolerancie som si vybrala z dôvodu zdravotných ťažkostí. Bola mi diagnostikovaná reumatoidná artritída. Test by som odporučila všetkým so zdravotnými ťažkosťami. Test odhalil, ktoré potraviny spôsobujú moje zdravotné ťažkosti. Eliminačnou diétou sa ťažkosti minimalizovali, pomohla mi v liečbe, až som necítila žiadne bolesti.
Tatiana Valentová
Zobraziť viac
Cítite sa totálne bez energie? Máte tráviace problémy, bolesti brucha, kožné prejavy, bolesti hlavy, bolesti "v kostiach", problémy s nedostatkom železa, nervozita, búšenie srdca, dýchavičnosť, fibromyalgia a lekári nevedia čo vám vlastne je? Týmto všetkým som trpela a výrazne to znižovalo kvalitu môjho života. Cesta za sebauzdravenim jasne smerovala k reakciám tela na potraviny. Testy pri vyšetrení u lekára ukázali niekoľko vážnych problémov, ale zdravotný stav sa nezlepšoval dostatočne. Hľadala som niečo komplexnejšie na internete. Test potravinových intolerancií zmenil môj život. Všetky príznaky zmizli (popísané vyššie), šlo to pomaly, ale výsledok stojí za to. Pre bolesti z fibromyalgie som bola zaradená na paliativnu liečbu a odsúdená na doživotné užívanie analgetík a opiátov miešaných na mieru. Dnes neužívam žiadne lieky. Mnohé z problémovych potravín som postupne zaradila späť do jedálnička.

kto s vami bude konzultovať vaše výsledky

Volám sa Dagmar Rakovická Čanigová, som výživová poradkyňa a od roku 2018 pomáham druhým nájsť si nový spôsobom stravovania pri potravinových intoleranciách. Som autorkou knihy o potravinovej intolerancii Z lásky k vlastnému telu. Moja vlastná cesta zbavenia sa ekzému pomocou stravy vďaka testu potravinovej intolerancie a následnej eliminačnej diéte ma inšpirovala rozširovať povedomie o potravinovej senzitivite. Od roku 2018 poradenstvom so mnou prešlo viac ako 280 klientov.
Dagmar Rakovická Čanigová
Ako prebieha konzultácia

Po obdržaní výsledku dostanete inštrukcie ako rezervovať termín konzultácie. Poradenstvo trvá 20 minút a na základe vašich osobných preferencií prebieha buď online prostredníctvom aplikácie Zoom alebo telefonicky. Na konzultácii si spolu prejdeme váš výsledný report spolu s ďalšími stravovacími odporúčaniami a možnosťami.

Aké sú skúsenosti s konzultáciou výsledkov
Eva Budayová
Zobraziť viac
Pri konzultácii sme si prešli intolerancie, bolo mi poradené čo a ako dodržiavať. Dostala som odporúčania na ďalšie doplnky pre moju ďalšiu liečbu a zlepšenie zdravotného stavu. Cítila som veľkú podporu.
Taiana Valentová
Zobraziť viac
Dada mi poskytla množstvo veľmi potrebných informácií a hlavne podporu práve v čase, keď som klesala na duchu, lebo som mala pocit, že to ide pomaly.

koľko stojí test potravinovej intolerancie

Cena testu potravinovej intolerancie je 299 EUR a zahŕňa

pre koho je test potravinovej intolerancie vhodný

Test potravinových intolerancii je vhodný pre každého, koho trápia:

Časté otázky

Aké kategórie potraviny nájdem v teste na 220 potravín?

Test je rozdelený prehľadne do týchto kategórií:

Kde nájdem informácie ohľadne certifikácie laboratória

Detailné informácie ohľadne certifikácie laboratória nájdete v tomto odkaze >>>

Ako vyzerá výsledný report?

Výsledný report je dodávaný spolu s univerzálnym sprievodcom. Vo výslednom reporte nájdete zaznamenanú hodnotu špecifických IgG protilátok proti danej potravine. Ich nameraná hladina je rozdelená do troch skupín: normálne, hraničné a zvýšené.

Aký je presný postup odberu?
Bojím sa odobrať si krv, je nejaká iná možnosť odberu?

Áno, pokiaľ ste z Bratislavy a okolia, je možné dohodnúť si po zakúpení testu termín odberu v certifikovanom laboratóriu (táto služba je spoplatnená navyše sumou 8 EUR za odber).

Potrebujem spraviť test dieťaťu. Aký je najnižší vek dieťaťa, aby mi ho mohli otestovať?

Vek v tomto prípade nezohráva úlohu. Dôležité je, aby dieťa už nebolo dojčené. Pokiaľ ste z Bratislavy a okolia, odber vášmu dieťaťu môže vykonať profesionálny laborant s niekoľkoročnými skúsenosťami s odberom u malých detí v certifikovanom laboratóriu.

Máte nejakú otázku k testu potravinovej intolerancie? Napíšte mi na dagmar@dagmarcanigova.sk alebo zavolajte na +421 905 503 777
Dagmar Rakovická Čanigová
výživová poradkyňa

Ako variť a piecť bez lepku - Sprievodca bezlepkovými múkami

Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem (DARAKO s.r.o., Sokolíkova 5, Bratislava, 84101, IČO 53 303 229) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.
Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších noviniek odo mňa, ktoré se budú týkať súvisiacej témy.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.