Referencie

Spätná väzba od klientov

Individuálne konzultácie

Zuzana K.
Zobraziť viac
„Rady od Vás boli pre mňa prínosom, rovnako aj zoznam potravín, aj keď na začiatku to bola "španielska dolina" pre mňa. Prvý nákup potravín bol tiež náročný, keďže sme úplne zmenili jedálniček, ale dali sme to a teraz už máme celkom pekný repertoár jedál:-) Vôbec mi nechýbajú tie potraviny, na ktoré mi vyšla intolerancia. Čakala som, že to budem horšie znášať, ale nakoniec som vďačná za to, že som zmenila ten repertoár potravín... Toľko výborných kombinácii jedál sa dá pripraviť, o ktorých som doteraz nevedela! Ďakujem ešte raz za Vaše cenné rady.
Dagmar G.
Zobraziť viac
,,P. Čanigová veľmi pekne ďakujem za informácie. Mate veľmi bohaté skusenosti verím, ze mi pomôžu nájsť tu správnu zdravú cestu."
Lucia K.
Zobraziť viac
,,Velmi pekne Vam za všetko dakujem, budem postupne stravu menit. Rozhovor bol pre mna velmi bohaty a inšpiratívny...dakujem."
Ivana V.
Zobraziť viac
„Okrem faktografických informácií si veľmi vážim aj váš ľudský prístup. Pomáhate ľuďom už len tým, že vidia, že ste si tým tiež prešli a dostali sa z toho. 🙂 Konzultácia predčila moje očakávania."
MUDr. Nikola S.
Zobraziť viac
Ďakujem za konzultáciu, veľmi ste mi pomohli a zároveň ma aj potešili, že aj s intoleranciami sa dá zvládnuť tehotenstvo 🙂
Janka L.
Zobraziť viac
,,Dakujem velmi pekne za report. Konzultaciu hodnotim ako prinosnu, nakolko tato tabulka je super prehladna a nema clovek takto pocit, ze nema co jest 🙂 Uz sa len dostat do toho stravovania."
Soňa K.
Zobraziť viac
,,Ďakujem Vám veľmi pekne za konzultáciu. Musím povedať, že som bola trošku smutná, že nemôžem konzumovať ani hríby, ale ako som prestala, cítim sa omnoho lepšie, a to isté aj so paradajkami 🙂 Určite ste mi veľmi pomohli, a taktiež aj mojej mame a tete, hneď zmenili potraviny, a výsledky sa pomaličky ukazujú. Poradili ste mi vo veciach, o ktorých by som sa inak nedozvedela. Naozaj je vidno, že sa tomu rozumiete, a viete, o čom rozprávate. Cítila som veľkú podporu z Vašej strany, a viem, že si to moje jedlo nájdem. Ďakujem krásne za report s náhradami."
Denisa T.
Zobraziť viac
,,Som veľmi rada, že ma kamaratka na vás upozornila, pretože je to super ako pomáhate ľudom s potravinovou intoleranciou na základe vašich skúsenosti."

kniha z lásky k vlastnému telu

Portál Spokojná mamahttps://spokojnamama.sk/z-lasky-k-vlastnemu-telu/
Zobraziť viac
Táto kniha by sa dala len ťažko zaškatuľkovať. Začína skutočným príbehom autorky, pokračuje odbornými poznatkami a plynule prechádza do láskavej motivačnej literatúry. V knihe je všetko, čo potrebujete, aby ste sa konečne rozhýbali a raz a navždy vzali svoje zdravie do vlastných rúk. Autorka vám prostredníctvom knihy najprv odovzdá všetky potrebné informácie a potom vám postupne dodáva odhodlanie a ukazuje kde vziať motiváciu. Popisuje jednoduché techniky ako sa správať ku svojmu telu láskavejšie, ako ho milovať a starať sa oň.
Eva O.
Zobraziť viac
Až kniha Dagmar Čanigovej Rakovickej, test na potravinové intolerancie a následné obmedzenie potravín,ktoré mi vyšli ako nevhodné mi pomohli veľmi zmierniť moje mnohé problémy. Už som si pripadala ako hypochonder,keď klasická medicína v podstate nič nenašla.
PharmDr. Vendula Martinková
PharmDr. Vendula Martinkováreflexní terapeutka s citem, www.vendulamartinkova.cz
Zobraziť viac
Už na prvních stránkách si mě Dagi získala poutavým vyprávěním svého příběhu a v mnoha ohledech jsem v něm poznala sama sebe. Naštěstí i můj příběh dopadl dobře, ale cítím, že její slova mohou dodat odvahu těm, kteří ztratili odhodlání a odvahu vzít svůj život do vlastních rukou, a hlavně jistotu, že v tom nejsou sami.

Velmi se mi líbí způsob, jakým Dagi vysvětluje odborné věci i člověku, která nemá zdravotní vzdělání. Kniha obsahuje přesně ty informace, které člověk potřebuje k pochopení toho, proč je nutné se zaměřit na stravu a jakým způsobem přistupovat k dietě.

Její kniha nejen přináší kompletní souhrn informací o tématu potravinové intolerance, návod, jak přistupovat k eliminační dietě, souvislosti potravinové intolerance a dalších potíží, ale i velmi laskavé vedení do nitra člověka, kde je příčina i řešení nepříjemného projevu na kůži.

Tuto úžasnou knihu doporučuji všem, kteří se nespokojí s kompromisem a překrýváním problému a nebojí se pro své zdraví a pro sebe něco udělat, protože najdou skvělou inspiraci a opravdový důkaz, že to jde.

Anonym (na želanie čitateľky)
Zobraziť viac
Knižočku "Z lásky k vlastnému telu" som si zakúpila, nakoľko už dlhé roky bojujem s nejakými intoleranciami, na ktoré som doposiaľ neprišla ani po absolvovaní vyšetrení u všetkých možných lekárskych "lógov". Môžem povedať, ze je veľmi dobre písaná aj pre laikov, tak aby pochopili čo sa v tele deje pri nesprávnom stravovaní a ak nevieme odhadnúť aký druh potravin nám vadí a spôsobuje intolerancie. Ľudia častokrát čakajú, že im pomôže nejaký lekár, ale po vlastných skúsenostiach môžem povedať, že zdravie máme všetci vo svojich rukách a veľa veci vieme sami ovplyvniť.
MUDr. Dana Vavricová Ďureje
MUDr. Dana Vavricová Ďurejewww.doktorkaonline.sk
Zobraziť viac
...zatiaľ som, so zvolením autorky prečítala len prvé kapitoly, ale už teraz som presvedčená, že ak by sa hlasovalo za bestseller v oblasti potravinových intolerancií tak jednoznačne vyhráva... prístupne, ale odborne presne, pútavo, ale najma ľudsky a so silným vlastným príbehom... ten, kto bude hľadať inšpiráciu, pomoc a podporu na vlastnej ceste zvládania potravinových intolerancií by túto knihu mal stretnúť...
Katka Veselská
Zobraziť viac
Ako diagnostikovaný celiatik v roku 1978 som vďačná za úsek času a veľké napredovanie vedy, výskumu, skúsenosti, prirodzenosti a prepájanie súvislosti s potravinovými intoleranciami a rôznymi alergiami dnes. Riešime aj iné intolerancie a alergie v rodine. Pre mňa vynikajúca kniha Môže pomôcť k pochopeniu, uchopeniu, nasmerovaniu vlastnej intolerancie, alergie, či spojitosti s rôznymi chronickými ochoreniami. Aj v prípadoch, keď "klasická" diagnostika nestačí.  Nie je jedno, čím svoje telo vyživujeme.
Iveta Tabaková
Zobraziť viac
Nemám žiadne alergie ani kožne problémy, ale už dlhsše som cítila, že moje telo a stravovanie potrebuje pozornosť. Mám pocit, že niektoré potraviny mi nerobia úplne dobre a asi by bolo dobré niečo obmedziť, ale nevedela som, kde presne začať.

Táto knižka mi presne prišla do cesty a dala mi potrebne informácie. Donútila ma zamyslieť sa nad možnými príčinami určitých zdravotných problémov a to nie len nad stravou, ale aj inými možnými príčinami.

Knižka je určite vhodná pre ľudí, ktorí chcú zobrať svoj život a zdravie do vlastných rúk a nechcú iba chodiť od lekára k lekárovi. Je pre ľudí, ktorí si už veľmi dobre uvedomujú, aký dôležitý je celostný pohľad na človeka. Určite veľmi pomôže aj ľuďom, ktorí začínajú riešiť alergie a všelijaké intolerancie, či už u seba alebo svojich blízkych, ale nevedia sa pohnúť z miesta, nevedia kde začať.

Táto knižka im môže krásne ukázať cestu a zbaviť ich prvotných strachov. Keďže sa uz dlhšie zaoberám vlastným sebarozvojom, tak ma veľmi oslovilo, že v knižke sa nespomína len strava a možné riešenia, ale práve celkový prístup....cez myseľ aj signály nášho tela.

Daniela D.
Zobraziť viac
Kniha je ako stvorená pre ľudí, ktorí zistili svoje intolerancie či alergie a doteraz také veci neriešili. Ja mám laktózovú intoleranciu, alergiu na kakaový prášok a pár ďaľších vecí a nemala som problém vzdať sa týchto potravín. No kniha ma povzbudila a pripomenula mi, že nie je divné a neprimerané odmietnuť laktózové jedlo, ktoré môjmu telu škodí, aj keď to niekedy okolie nevie pochopiť. Ďakujem aj za informácie ohľadom testov a názorné ukážky vašich výsledkov. S knihou sa podelím aj s ľuďmi z môjho okolia. Ľudia častokrát čakajú, že im pomôže nejaký lekár, ale po vlastných skúsenostiach môžem povedať, že zdravie máme všetci vo svojich rukách a veľa veci vieme sami ovplyvniť.
Andrea Michalcová
Zobraziť viac
Úžasná kniha, autorka citlivo adresuje aj ďalšie stránky potravinovej intolerancie, ako pochopenie problému, prevzatie vlastnej iniciatívy za svoje zdravie, samotnú eliminačnú diétu, ale aj psychologické aspekty, sebalásku a pochopenie okolia. Nádherne napísané komplexne a aj pre laické publikum kvalitne vysvetlené. Odporučila by som každému, kto trpí akoukoľvek potravinovou intoleranciou.
Monika Sobeková
Monika Sobekováwww.monikasobekova.sk
Zobraziť viac
Strava je dôležitým čriepkom prispievajúcim k nášmu zdraviu. Zdá sa to ako fráza a mnohí už na ňu ani nereagujú. Omyl, je to hlboká pravda. Jedným z alarmujúcich zdravotných problémov je aj potravinová intolerancia. Dnes trápi mnoho ľudí. Čo s ňou? Dá sa vôbec liečiť, natíska sa vám možno takáto otázka.

Prečítajte si Daginu knižku. Dostanete potrebné odpovede. Táto knižka sa nielenže pozerá na zdravotné poruchy či problémy inak. Poodhaľuje ich skryté tajomstvá a ukazuje nám, ako sú prepojené s našimi emóciami a psychikou. Ukazuje, ako zvládnuť túto cestu s vedomým a láskavým prístupom k celej veci.

Áno, aj s potravinovou intoleranciou sa dá žiť šťastne a naplnene. Dagi je toho príkladom. Cez vlastný príbeh ukazuje, že to nikdy nie je len o chorobe samotnej. Dokazuje, že je to o nás – o našom vzťahu so sebou samým a so svetom.

Darina S.
Zobraziť viac
Dostala sa mi do rúk kniha, ktorá rezonovala s mojou dušou. Priznám sa, nemala som žiadne očakávania, iba som bola zvedavá, čo všetko sa v nej ukrýva a aké cenné informácie sa môžem dozvedieť. Keďže sama mám viac ako 12 potravinových intolerancií, čítala som ju vždy, keď som mala voľnú chvíľku. Bola som milo prekvapená ako ľahko sa mi čítala.

Z môjho pohľadu je kniha určená nielen pre tých, ktorým boli zistené potravinové intolerancie, ale pre všetkých, ktorým aspoň trošku záleží na ich vlastnom tele, duši a mysli.

FB stránka: Prazrnko
FB stránka: Prazrnkohttps://virtusia.sk/prazrnko/
Zobraziť viac
Vrelo odporúčame túto vynikajúcu knihu o potravinových intoleranciách od autorky Dagmar Rakovickej Čanigovej. Autorka jednoducho a pochopiteľne spracovala veľmi komplikovanú odbornú tému, k čomu ju motivovala osobná skúsenosť. Ako sama hovorí: "Máme k dispozícii množstvo literatúry na tému liečby stravou, ale nikde sa v nej nespomína potravinová intolerancia v hlbších súvislostiach. Miestami mám pocit, že sa táto téma dokonca démonizuje a nesprávne chápe, či už odbornou verejnosťou, ale mnohokrát aj nami samými. Mnoho ľudí má skreslené predstavy o tom, čo to vlastne je potravinová intolerancia a ako sa odlišuje od potravinovej alergie." Hoci autorkiným pôvodným zámerom bolo podeliť sa iba o svoje vlastné skúsenosti, nakoniec v knihe nájdete skúsenosti ďalších ľudí. Čítajte a dovoľte jedlu stať sa vaším liekom.

Ako variť a piecť bez lepku - Sprievodca bezlepkovými múkami

Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem (DARAKO s.r.o., Sokolíkova 5, Bratislava, 84101, IČO 53 303 229) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.
Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších noviniek odo mňa, ktoré se budú týkať súvisiacej témy.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.