Aby som sa vyliečila, musela som sa vrátiť do minulosti

Hovorí sa, že aby sme sa našli, musíme niekedy upadnúť na dno a z toho dna sa zdvihnúť a ísť ďalej. Ak zostaneme na dne, začneme sa stavať do roly obete a prestaneme mať život pod kontrolou.

Priznám otvorene, že som človek, ktorý má rad kontrolu. Rada veci kontrolujem a rada som pánom svojej situácie. Podnikanie ma naučilo, že pokiaľ chcem byť v tom, čo robím úspešná, nemôžem viniť zo svojho (ne)úspechu vládu, sociálnu či zdravotnú poisťovňu, minulého zamestnávateľa alebo banky. Musím byť sama zodpovedná za svoj život a nestavať sa do roly obete, ale tvorcu vlastného života.

Horšie je ale to, keď prestanete mať pod kontrolou vlastné zdravie a zrazu neviete, prečo pocítite úzkosť, keď počujete o situácii, ktorá sa vás v tomto živote priamo netýka, ale viete ju precítiť ako keby sa vás dotkla. Už raz… niekedy…

Napriek tomu, že mám potravinové intolerancie, o ktorých viem a dodržujem prísnu diétu, nikdy som si nepripúšťala, že by niečo minulé dávne mohlo byť, čo by mi spôsobovalo zdravotný problém.

Tam, kam nesiaha západná medicína, tam nastupuje čínska a alternatívna

Mám v živote šťastie, pretože mať tak skvelého, ľudského a chápavého terapeuta akým je Dr. Ľubka Albertová je sen každého pacienta, ktorý si prechádza neľahkým obdobím. Napriek tomu, že má kopec pacientov, ktorí si vyžadujú väčšiu pozornosť než moje problémy, vždy sa snaží dať pocítiť každému človeku jeho jedinečnosť a individualitu a ukázať, že jeho zdravie je prvoradé.

Má však aj úžasný dar vidieť za hranice problému a na terapií vám nastavuje zrkadlo, do ktorého sa skrz naše vlastné ego častokrát nechceme pozerať a nechceme vidieť skutočné bahno vzťahových problémov, v ktorom sa kúpeme s našimi najbližšími.

,,Máte oslabený okruh – slezina, obličky, pečeň. Viem, že to čo by som vám predpísala by u vás zabralo, ale iba dočasne a zase by sa to vrátilo. Vaša príčina je však niekde inde.”

Mnohokrát chceme, aby naše problémy vyriešili tabletky, pilulky a sirupy, ale málokedy sme ochotní urobiť niečo viac pre seba a pre to, aby sme zistili, čo je skutočnou príčinou našich problémov.

V mojom prípade zaúradovalo ego, pretože to, čo som už dávno tušila sa začalo vyplavovať na povrch, ale ja som nechcela, aby som sa v tom musela hrabať. Sklamaná a zarazená som ju počúvala a stále som vnútorne bojovala s informáciami, ktoré mi okolo hlavy behali ako planéty v slnečnej sústave.

Vtedy mi rozpovedala o terapeutovi z Olomouca, s ktorým majú skúsenosti niektorí jej pacienti a ktorý sa venuje regresnej terapii. Porozprávala mi o viacerých príbehoch, ako sa ľuďom, ktorí sa vrátili do minulosti v mnohých prípadoch zmiernili a niekedy až stratili zdravotné problémy

Tam niekde medzi nebom a zemou

,,Jasné, minulý život! Dobrá blbosť” – hovorila som si.

Odchádzajúc z ambulancie s 2 požičanými knihami od Marcela Vaneka som však začala mať pocit, že je načase sa posunúť ďalej v mojom živote od prešľapovania na mieste. Celú cestu domov v MHD som si googlila o rôznych terapeutoch, avšak otázka minulosti je tak citlivá téma, že sa nedá ísť ku každému. Musia byť fakt dobré referencie, aby som takýto krok spravila.

Po príchode domov som si našla mail od mojej terapeutky, ktorá mi poslala kontakt na Libora Hajdu. Pri pozeraní jeho videí som mala pocit, že absolútne netuším o čom ako terapeut hovorí, pretože mi to moje ego a predsavzatie, že by niečo predtým mohlo byť, nedovoľovalo. Avšak… už som mala chrobáka v hlave, ktorý sa nedal vyhnať slovami: ,,Veď pôjdeš tam raz… niekedy… možno… nie však teraz!”

Trvalo mi 3razy, kým som mu napísala mail, ktorý som si snáď 10x po sebe prečítala a až ten tretíkrát som nabrala odvahu ho odoslať. Na moje prekvapenie mi do hodiny od odoslania emailu volalo české číslo a po pár minútach hovoru sme mali dohodnutý aprílový sobotný termín.

Vesmír je úžasný a to, čo v živote potrebujeme, nám začne prinášať ako na podnose.

Môj snúbenec bol natešený, pretože sme už dlho nikde neboli a oboch nás súčasne nadchla myšlienka menšieho dvojdňového tripu s prespaním v Olomouci. Do hodiny od telefonátu som našla cez booking hotel, ktorý bol zrovna v tom čase za mimoriadne akciovú cenu. Zaplavila ma radosť, že všetko krásne do seba zapadá a ďakovala som sama sebe, že napriek strachu a neistote zo stretnutia, som začala hľadať spôsoby, ako sa tam dostať a nie dôvody, prečo zostať zacyklená v obavách.

Ako sa blížil deň D, začínala som mať pocit, že sa v tento deň asi znova vnútorne narodím. V deň stretnutia som nervózne prešľapovala a hovorila som si, že možno naše stretnutie upadne do zabudnutia. Úprimne som bola paralyzovaná strachom z veľkého neznáma, ktoré ma čakalo a vydesená z toho, čo tam uvidím.

Na terapiu som šla primárne preto, aby som pochopila, prečo mám zlý vzťah s mojim otcom. Čo je príčinou toho, že aj keď si to vnútorne nechcem priznať, tak ním vnútorne pohŕdam? Prečo sa mi moje kožné fľaky niekedy zlepšujú, ale stále to nie je ideálne? Prečo môj psychopatický bývalý priateľ kvôli ktorému som musela ísť na políciu pre nebezpečné prenasledovanie ma stále kontaktuje?

Je samozrejme kopa iných vecí, ktoré by som chcela mať spracované, ale tieto vyššie zmienené boli v tom momente tie, čo zo mňa vychŕlili ako prvé.

Liečenie rán skrz minulosť

V stave príjemnej hlbokej relaxácie prechádzam hmlou do minulosti a ocitám sa pripútaná na stole. Cítim bezmocnosť, strach, tieseň. Chcem utiecť, ale nemôžem. Vidím, že sa ku mne blíži človek s nožom v ruke, ktorý sa mi nesnaží pomôcť, ale ani mi neubližuje. Podľa purpurového odevu usudzujem, že má vysoké postavenie.

Presúvam sa na časovej osi dozadu, kde chvíľu plávam v jazere a následne som na akomsi stredovekom trhu. Vnímam svoje pocity z minulých životov a zároveň vnímam, že ležím na pohovke u terapeuta. Duálne vedomie, ktoré by som prirovnala k pozeraniu filmu, kedy ste tak ,,zažratí” až ste súčasťou deja a niekto vám niečo hovorí a vy ho vnímate periférne.

Vo svojom minulom živote vnímam okolo seba kopec ľudí a vidím sedliaka, ktorý vidlami kvôli hádke útočí na ďalšieho a nechtiac ma pritom zraňuje do kľúčnej kosti. Po prejdení viacerými životmi v ňom až neskôr spoznávam svojho otca zo súčasného života.

Chvíľu som podvedeným pastierom, ktorý nevie prísť nato, s kým ho jeho družka podvádza, keď zrazu sa pri mne ocitá postava mojej kamarátky (tiež muža pastiera) zo súčasného života. Kamarátka, s ktorou som sa v roku 2018 zoznámila na mňa už pri prvom stretnutí pôsobila tak, ako keby sme sa poznali už z dávnych čias. Nazvala by som to, že obe sme si sadli jak riť na šerbeľ a máme veľmi podobnú filozofiu na život.

Keď nás zrazu vidím obe ako pastierov, napriek tomu, že mi preberá blízku osobu, pociťujem radosť a odpustenie voči nej a dokonca vnímam ako sa usmievam a som šťastná, že ona ako pastier a moja bývalá družka sú šťastná dvojica.

Čaká ma však vrátenie sa do stavu, kedy som pripútaná ku stolu… Cítim tieseň a strach. Zrazu vidím ďalších dvoch mužov ako vchádzajú do miestnosti a ja som následne znásilnená. Prežívam všetky pocity odporu a hnusu, aké dokáže len žena zažiť a ktoré som prežívala aj v súčasnom živote vždy, keď som o týchto brutálnych trestných činoch čítala články na internete alebo počula v správach. Ako na vlastnej koži…

Až po regresnej terapii si jasne uvedomujem, prečo som tieto pocity podvedome s hrôzou zažívala už predtým. Voľakedy v dávnej minulosti, ktorá mi práve bola odhalená!

Emócie, ktoré máme v sebe potlačené sa nám často premietajú do tráum, blokov, nevysvetliteľných strachov, ktoré nás sprevádzajú ako otvorená hnisavá rana, ktorá potrebuje byť vyliečená.

Po niekoľkých dňoch od regresnej terapie si jasne uvedomujem svoje pocity strachu, aké som vždy mala, že sa nebudem môcť ubrániť, ak by táto situácia nastala a cítila som vždy silnú bezmocnosť. Tento strach bol vo mne tak silno zakorenený, že keď som pred niekoľkými rokmi vo večerných hodinách videla tlupu mužov v uličke, radšej som inštinktívne pridala do kroku a šla som inou cestou, pretože ten pocit bezmocnosti a pocitu, že sa nedokážem brániť ma prenasledoval ako vlastný tieň.

Vylieč si rany a bojuj

Akákoľvek rana, bolesť, neprávosť, čo sa nám stala v minulom alebo súčasnom živote sa musí liečiť, inak sa v živote správame ako ranené zvieratá, ktoré hryzú miesto toho, aby dokázali spolunažívať v mieri a jednote. Preto sa spolu s terapeutom vraciame do momentu, kedy sa to má stať a ja si privolávam na pomoc šamanské zviera, ktoré by svojou silou zdolalo útočníkov. Silou a statočnosťou leva trhám putá, kopem, utekám a následne plačem a neviem prestať.

Nedokážem sa zrazu ovládať, dokážem len plakať.

Vnímam celou svojou mysľou šok, ktorý nastal. Dokázala som to. Našla som v sebe silu na útek. Vidím samú seba ako ženu, ktorej sa podarilo ujsť, ktorá smeruje celá zašpinená s modrinami na členkoch, rukách po ceste, ktoré vedie ku všade rozprestierajúcemu sa svetlu.

Je potrebné odpustiť a ja mám možnosť konečne detailne vidieť tváre účastníkov, ktoré spočiatku vidím ako šedé siluety. Vnímam ich emócie, cítim ich hanbu, bolesť a pocit, že si nevedia odpustiť to, čo mi urobili. Z môjho srdca cítim príval modrej energie mojej očistenej duše, ktorá je schopná im odpustiť.

Podídem k osobe napravo a cítim ako nechce prijať lásku, ktorú jej ponúkam. Postupne sa napájam na všetkých a odpustenie, ktoré im ako čistá duša posielam, mi odhaľuje ich tváre. Spoznávam všetkých troch. Sú to moji bývalí priatelia, s ktorými pomyselnými nožnicami pretínam karmické putá a oni v diaľke miznú.

Vnímam, že ako duša nemám žiadne ego a situácie, ktoré sa doteraz udiali nehodnotím ako dobré alebo zlé. Dokážem však pomenovať pocity, ktoré pri tom prežívam.

Nielen rany z minulého života však treba liečiť, ale aj tie zo súčasného. Spomínam si na prvú traumatickú spomienku zo súčasného života, kedy som účastníkom kriku v našej rodine. Potrebujem vyliečiť to malé zranené dievčatko, ktoré si nesiem z minulosti a ktoré potrebuje lásku a pozornosť, ktorú v minulosti nedostalo.

Konfrontujem sa aj so sedliakom, mojim otcom, ktorému ukazujem dôsledky jeho činov a uvedomujem si, že vidly, ktorými ma v minulosti nechtiac zranil sú slovami, ktoré ubližujú aj dnes tým nevinným okoloidúcim, ktorí sú v zlom čase na zlom mieste.

Zrazu chápem, že každý si zo svojej minulosti nesieme zranenia. Všetko mi do seba zapadá ako puzzle, ktoré mali chýbajúce dieliky. Keď som šla do Olomouca, prichádzala som s balvanom na duši, ale mala som pocit, že sa tam znova narodím. Ale nato, aby som sa narodila, musela som najskôr dôstojne umrieť a odpustiť. Až vtedy sa mohla zrodiť nová žena, ktorá sa už dnes v súčasnosti chce v situáciach postaviť za svoje práva a za samú seba ako osobnosť.

Niekedy tam, kde nepomáha prírodná medicína, tam stačí nazrieť do hĺbky svojej duše a začať liečiť zranenie, ktoré predstavuje okovy, ktoré nás limitujú. Tie zranenia sa však nezobrazujú preto, aby nás limitovali, ale zrkadlia nám, že chcú byť vyliečené.

Na záver by som dodala, že tento článok nepíšem preto, aby mi niekto veril. Po tom, čo som zažila nepotrebujem nikoho presviedčať o tom, čím som si prešla. Pretože, človek, ktorý to nezažil, to pravdepodobne nikdy nepochopí a bude skeptický rovnako, ako som predtým bola ja.

Čo sa však zmenilo v mojom živote?

Začala som si uvedomovať svoju vnútornú silu. Dokonca mám pocit mierneho zlepšenia začervenania pokožky, ktoré mi sem tam vyskočili na rukách a nohách. Hlavne sa snažím nedávať už viac svoju energiu ľuďom, ktorí ma zraňujú či už vedome alebo nevedome.

Viem, že by som to nikdy nedokázala, keby nemám pri sebe úžasného vysoko profesionálneho terapeuta Libora Hajdu, ktorý mi pomohol prejsť tým špinavým bahnom, ktoré som si sama v sebe nosila.

Ďakujem ❤️‍

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ako variť a piecť bez lepku - Sprievodca bezlepkovými múkami

Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem (DARAKO s.r.o., Sokolíkova 5, Bratislava, 84101, IČO 53 303 229) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.
Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších noviniek odo mňa, ktoré se budú týkať súvisiacej témy.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.