Nie si v tom sama…

Sedím na polícii a sama pochybujem, či som tu správne a či to, čo robím nie je iba stratou môjho času. Pripadám si taká bezmocná a krehká ako sklenená socha baletky, ktorá stojí na hrane stola a len malé ťuknutie ma zrazí na zem a ja sa rozbijem na milión častí. Cítim, ako sa vnútorne chvejem a už tuším, ako polícia naloží s prenasledovaním, ktoré už 8. rok zažívam na vlastnej koži.

Podávam už druhé trestné oznámenie pre nebezpečné prenasledovanie v priebehu posledných dvoch rokov na toho istého človeka, na bývalého priateľa. Pripadám si tak sama… Ako človek, ktorý má práva iba na papieri, ale v skutočnosti mu jeho právo slobodne žiť, zobral iný človek.

Cítim hnev voči samej sebe, že som sa svojmu strachu nepostavila skôr a že som sa nechala zraziť na kolená. Dovolila som inému človeku, aby ma systematicky ničil, aby mi zobral moju dôstojnosť postaviť sa za seba a nechala som sa paralyzovať strachom.

Cítim bolesť, pretože žijem vo svete s trhlinami v zákonoch a už teraz, keď tu sedím, tuším, že moje trestné oznámenie bude kategorizované opäť ako priestupok.

Pýtam sa samej seba, čo sa ešte musí stať? Koľko psychických a duševných rán ešte dostanem, aby sa tento svet prebral a začal brať nebezpečné prenasledovanie, psychické a fyzické útoky či znásilnenia s vážnosťou?

Nie, prepáč, nechcela som Ti nahnať slzy do očí, hoc sama ich teraz vyplavujem a každým slovom sa uľavuje mojej duši, pretože tieto riadky sú pre Teba, milá žena, ktorá sa stala obeťou psychopata a pomýlila si lásku s manipuláciou.

 

Voľným okom neviditeľné

Predtým, než Ti venujem tieto riadky, dovoľ mi, prosím, ešte ukázať moje rany. Nie, neuvidíš ich voľným okom. Sú hlboko vo mne. Niektoré vyplnené čistou láskou človeka, s ktorým žijem, iné ostali nezacelené a citlivé ako mína, na ktorú keď jemne stúpiš, exploduje.

Mám kopec rán na duši. Bolia a niektoré už navždy zostanú nezahojené, napriek tomu, že už som dávno odpustila a snažila sa zabudnúť na bolesť, ktorú mi ten človek spôsobil. Nemôžem Ti ich fyzicky ukázať, aby si mi verila, že tam sú, ale z týchto slov poznáš, že si ich skutočne nesiem mnoho. Nemôžem ich ukázať ani polícii, pretože na ne neberie ohľad.

 

Sú snáď rany na duši niečo menej než tie fyzické, keď sa človeku dlhodobo siaha na jeho dôstojnosť a mentálne zdravie? Nie, obo rany sú rovnaké. Jedny vidíš, druhé cítiš. Obe však bolia rovnako.

 

 

Viem, že tie fyzické sú krutým zrkadlom reality väčšiny domácností. Avšak, tie duševné sú rovnako bolestivé ako tie na tele a dokonca niekedy zákernejšie, pretože ich nevidno.

Kat Jayne z Pexels

 

Pre krásnu ženu na druhej strane obrazovky

Tieto slová píšem pre každú ženu, ktorá sa bojí postaviť za svoje práva a vnútorne trpí, pretože nemala dobrý mužský vzor, ktorý by ju ochránil pred tým temným údolím lesa, v ktorom nemilosrdne číhajú vlci na svoju korisť. Pretože možno ten otec sám je vlkom.

Píšem ich pre Teba, pretože som si sama tým prešla a viem presne, akú bezmocnosť prežívaš, keď svoj problém schovávaš pred kamarátkami, pretože ani nevieš ako a kde by si začala a či by Ťa vôbec niekto pochopil…

Tieto riadky sú pre Teba, pretože stojíš za viac, než si len myslíš a to, že Ťa on presvedčil o tom, že nemáš hodnotu je iba jeho projekcia reality a zrkadlo jeho samého.

Prosím, dovoľ si preto utrieť slzy a pozri sa na tú krásnu ženu, ktorou si a usmej sa na seba v zrkadle. Viem, že sa to často nedá, ale aj silený úsmev Ti zlepší náladu. Viem, že nemáš chuť sa usmievať, ale prosím, skús to kvôli samej sebe.

Pixabay z Pexels

 

Píšem pre Teba, aby si našla silu postaviť sa svojmu strachu a začala hovoriť o probléme, o ktorom sa bežne v našej spoločnosti mlčí, ticho toleruje a zametá pod koberček, akoby sa vlastne nič nedialo. Ty a ja však vieme, že sa deje. Koľko je nás takých? Nie, nie sme v tom iba my dve. Je nás omnoho viac. Len jedna o druhej nevieme.

Tieto slová sú pre Teba, pretože Ty si zaslúžiš viac, než si myslíš a tá odvaha, aj keď si presvedčená, že ju už nemáš, je hlboko v Tebe schovaná.

 

Nedávam Ti návod, ako zmeniť svoj život. Dnes Ti chcem dodať odvahu, pohladiť Tvoju dušu a objatie, ktoré Ti nemôžem osobne dať, Ti posielam aspoň slovne. Možno ho ani nepríjmeš, pretože si vďaka jeho rečiam myslíš, že si ho nezaslúžiš. Nie, zaslúžiš si ho viac ako ktokoľvek iný.

 

Buď ženou, ktorú chceš stretávať každý deň

Dovoľ si vystrieť ramená a byť nad vecou, pretože to nielen pomáha, ale ukážeš tým svetu aj sama sebe, že sa nebojíš. Dovoľ si poplakať a vyplaviť tú bolesť, ktorá Ťa skľučuje, pretože slzy liečia Tvoju dušu. Buď ženou, ktorú chceš stretávať každý deň, možno v zrkadle, možno v práci, možno v obchode či na ulici.

A hlavne Ťa za seba a aj za tie ďalšie, ktorých sa problém týka, prosím: nemlč o tom! Nepomôže to ani Tebe, ani mne a ani ďalšej, ktorej sa problém dotkne. Iba tým, že poukážeš na to, čo sa v Tvojom živote deje a začneš o tom hovoriť, začne sa Tvojej duši uľavovať.

Snapwire z Pexels

 

Bojuj za svoje právo byť šťastná a pokiaľ cítiš karmickú väzbu a nevieš ju utnúť sama, vyhľadaj pomoc.

Sama som si s pomocou terapeuta dovolila utnúť tieto väzby a aj keď som opätovne šla na políciu, viem, že ten človek nado mnou už nemá moc a jeho zúfalý počin je volaním do hory, z ktorej sa neozýva. Prečo som teda šla? Pretože viem, že tichom by sa nič nevyriešilo a pretože som silná a odhodlaná bojovať za to, kto som a už sa nenechám zraziť na kolená a paralyzovať vlastným strachom, že sa situácia zhorší.

Musela som to však dokázať sama a prosím Ťa preto, aby si to urobila aj Ty, pokiaľ sa Ťa tento problém týka. Možno zistíš, že jedna z kamarátok zažíva rovnaké peklo ako Ty, ale obe o sebe navzájom neviete. Nie, nie je hanba hovoriť o tom, že možno aj Ty si psychicky, fyzicky či sexuálne zneužívaná či už súčasným alebo bývalým partnerom.

Možno si myslíš, že v živote má zmysel mlčať a ticho so zaťatými perami a päsťami všetko tolerovať. A možno si to presne takto videla doma a cítiš, že proti tomu nedokážeš bojovať sama.

 

Tá sila je pod nánosmi nízkeho a utlačeného sebavedomia v každej z nás. Dovoľ si preto nazrieť do svojho vnútra a nájsť silu zmeniť sa z obete na tvorcu svojho života.

 

Láska nie je manipulácia

Neospravedlňuj človeka vedľa Teba, že veď on to tak v skutočnosti nemyslí a že Ťa predsa ľúbi. Nie, skutočná láska vyzerá inak a keď jej neurobíš priestor, ani nepríde. Možno je vnútorne zranený, ale Ty nie si jeho boxovacím mechom, aby do Teba kopal či už slovne alebo fyzicky.

Vstaň preto, prosím, a začni spolu so mnou meniť tento svet. Ak máš dcéru, vieš, že si nezaslúži vidieť a zažiť to, čo si si zažila Ty. Deti sú však pasívnymi pozorovateľmi a do podvedomia si zapíšu viac, než si myslíš.

Buď tou ženou, ktorú budeš môcť obdivovať a ktorej raz budeš môcť s pokorou poďakovať za to, že našla v sebe silu postaviť sa vlastnému strachu. Viem, že tá žena v Tebe je. Dovoľ si byť preto osobou, na ktorú sa s vďakou, úsmevom a láskou budeš po zvyšok života pozerať v zrkadle ❤️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ako variť a piecť bez lepku - Sprievodca bezlepkovými múkami

Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem (DARAKO s.r.o., Sokolíkova 5, Bratislava, 84101, IČO 53 303 229) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.
Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších noviniek odo mňa, ktoré se budú týkať súvisiacej témy.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.